Історія створення картин за номерами
Сьогодні картини за номерами можна купити в інтернеті або у будь-якому магазині для творчості. Завдяки їм у кожної людини з'явилася можливість проводити своє дозвілля цікаво та продуктивно. Але хто їх вигадав і як виникла така думка, практично ніхто не знає. У цій статті ми розповімо історію їх створення!
У 1950 р. картини за номерами на полотні було виведено ринку США з ініціативи Макса Клейна, який очолює компанію the Palmer Paint Company (штат Мічиган), і художника Дена Роббінсона. Вони хотіли, щоб і дорослі, і діти могли намалювати картину своїми руками, але ніхто з них не припускав, що це стане окремим напрямком у handmade. У комплекти для малювання входили кисті, змішані акрилові фарби і схема, яку потрібно було зафарбувати.
При розробці першого забарвлення за цифрами за основу було взято принцип Леонардо да Вінчі для навчання своїх вихованців. Його суть лежала у розграфленні малюнка на сегменти, які у подальшому були пронумеровані. Учні мали розфарбувати області, обведені контурами, відповідними кольорами.
Професійні художники та критики до виходу картин-розмальовок поставилися негативно. Вони вважали, що така пристрасть просто не дозволить намалювати краєвид, що стоїть, який можна було б повісити на стіні. Тим часом шанувальники надсилали листи творцям з текстом: "Через те, що я малюю ваші картини цілодобово, у моїй квартирі брудно і не прибрано. На покупку новинок я витратила всі накопичені гроші. Надішліть ще якісь розмальовки за цифрами, будь ласка ".
Вже за кілька років такі витвори визнали справжнім феноменом. Експерти все частіше наголошували, що у будинках людей висить набагато більше картин за цифрами, ніж справжніх творів. Можна сказати, що вони стали переходом від старомодного рукоділля до захоплення новим. Зображення були як розвагою, так і прикрасою кімнати, яку робили самостійно. У процесі люди відчували всю красу роботи майстра над шедевром. Коли противники говорили, що ця справа відбиває інтерес до мистецтва, шанувальники затверджували протилежне. Багато хто розширював свої знання про живопис після того, як навчилися правильно тримати пензлик.
Після збільшення продажів і приголомшливого попиту на картини за номерами "Портрети" з'являлися фабрики, які займалися виробництвом готових наборів. З невідомих причин наприкінці 1950-х років раптово знизилася попит на полотна. Значна кількість організацій розпадалася, закривалися або перепродувалися, а випущені ними товари залишилися або в приватних колекціях, або серед непотребу на горищах.
Через 30 років співробітники фірми під назвою «PBN collectors» відшукували та викуповували картини за номерами, популярними у п'ятдесятих. Вони їздили з виставками великими містами Америки. В результаті їх експонати почали вважати не пережитком минулої епохи, а захоплюючим і незвичайним хобі, яке має всі шанси завоювати визнання у всьому світі. А Ден Роббінсон презентував іронічну книгу, де описав життя до і після популяризації свого винаходу.
Таким чином, дивовижний задум Дена Роббінса - втілення жанру художньої творчості, який захоплює всіх без винятку.
Наразі є багато брендів, які випускають такі набори. Один з них – картини за номерами Mariposa. Вони пропонують великий вибір душевних сюжетів та чудову якість комплектуючих. Якщо ви захоплюєтеся цим чудовим заняттям, обов'язково ознайомтеся з асортиментом нашого інтернет-магазину! У нас ви зможете знайти все потрібне для веселого відпочинку!