Історія виникнення алмазної мозаїки

Історія виникнення алмазної мозаїки

Де і як зародилася мозаїка?
Техніка викладання малюнків із дрібних елементів досить давня. Історія виникнення сягає корінням у глибину століть. Вона зародилася в Стародавній Греції, коли одяг знаті розшивалася дорогоцінними камінням та перлинами.
Окремі предмети старовинної вишивки збереглися до наших днів. Як декор застосовували бусинки з лазуриту, обпаленої глини. Декор кріпили на одяг за допомогою воску або клею.
Зі створенням скла у Римі стало поширюватися мозаїчне мистецтво. З цього моменту бере початок техніка як така. Суть її полягала у ретельному викладанні елементів із створенням певного малюнка.
Крім декорування одягу, скляними квадратними елементами стали прикрашати фасади будівель та інтер'єри кімнат. Різнокольоровими скляними предметами оформляли картини, ними перетворювали палаци та храми.

Декоративна мозаїка, викладена на стінах будинків, асоціювалася з статком та особливим статусом. Її кольорові переливи надавали простору особливої ​​пишності та об'ємності.

Розвиток
З роками технологія алмазного живопису вдосконалювалася. У середні віки з'явився стеклярус. Саме його сьогодні вважають прабатьком сучасних страз, які використовуються у вишивці.
Тоді для роботи використовувалася текстильна канва, що має розмітку для правильного розташування скляного декору. У роботі використали полотна із різного матеріалу.
У нашій країні це було рукоділля для знаті та придворних дам. Стеклярусом прикрашали не лише одяг, картини та ікони. Їм оформляли аксесуари: браслети, гаманці, капелюшки.
Його активне поширення розпочалося у ХІХ столітті. Однак згодом цей вид рукоділля втратив свою популярність. Інтерес до нього виник у минулому столітті.
Саме в цей час техніка стала іменуватися алмазною вишивкою чи методикою малювання стразами. Хтось порівнював її з сяючим живописом.
Тоді полотно не мав клейової основи. Однак суть полягала в тому, щоб закрити картинку кольоровими елементами, подібно до створення малюнка з мозаїки. У ХХІ столітті техніка постійно удосконалювалася.
Сьогодні алмазна мозаїка використовується для створення панно, прикраси предметів інтер'єру, різноманітних аксесуарів. Вона продається як набори для рукоділля.


Сучасна вишивка
Сучасні набори для рукоділля різноманітні. У стандартному вигляді це полотно з малюнком в натуральну величину, покрите спеціальним складом, що клеїть.
Він може розташовуватися на краях полотна, де не передбачена викладка бусин. На початку роботи краї закривають малярною стрічкою. Це запобігає попаданню на липкий шар пилу та іншого дрібного сміття.
З метою профілактики пошкодження клейового шару використовується захисна плівка. Вона ж не дозволяє клею змінювати свої властивості. Для основної роботи в комплект включають паличку-стилус (рідше – пінцет).
Пінцети, що входять до наборів, виконують із пластику. Вони не надто зручні для викладки, тому в роботі намагаються використовувати металеві аналоги з вузькими кінцями.

Сучасні стрази виробляють з акрилу та скла, випускають розміром від 2 до 5 мм з різним числом граней (9 та 13). Крім цього, елементи відрізняються формою та способом викладання. Рідше у роботі використовують кристали Сваровські.
Викладка буває частковою чи повноцінною. Перший тип передбачає фрагментарне заповнення малюнка стразами однакового розміру та форми. Вони простіше в роботі, внаслідок чого на декоративний процес йде не дуже багато часу.

Від звичайних різновидів такий спосіб відрізняється тим, що на основну частину полотна нанесений щільний малюнок без цифр або літер, що вказують на кольори необхідних страз.
Акцентна частина полотна розміщується переважно у центрі, нерідко доповнюється контрастною рамкою. У другому випадку стразами закривають усю площу картини. Вона не має просвітів, виглядає об'ємніше та цікавіше.

Форма елементів, які у алмазної вишивці, – кругла чи квадратна. Фактура – ​​глянсова, матова.
Складність роботи може бути низькою, середньою, високою. Полотна останнього типу відтворюють максимально реалістичні зображення. Як правило, це картини більшого розміру із безліччю відтінків.

У комплектацію може входити інструкція зі збирання полотнища. Крім ключа-схеми, у роботі використовується ємність для страз. Контейнери зручніші в плані роботи, мають невеликі борти і рифлення.
Найчастіше в комплектацію входять підрамники. У таких наборах полотно вже натягнуте на раму. Воно зручніше у плані роботи, має рівномірний натяг, не вимагає покупки рамки, яка найчастіше виконується на замовлення.


Тематика сучасних картин зважає на інтереси різних творчих особистостей. Для дітей це картини із зображенням персонажів улюблених мультфільмів, тварин, казкових героїв.

Дорослі можуть придбати варіанти з пейзажами, натюрмортами, портретами, квітами, морською та іншою тематикою.