Як правильно малювати картини за номерами
Нижченаведені поради допоможуть Вам намалювати картину так, що Ви зможете пишатися своєю роботою, а після розфарбовування навряд чи можна буде здогадатися, що картина намальована таким методом (за номерами). Сам процес можна поділити на кілька етапів. Намагаємося розкрити Вам головні секрети цього твору та відчути себе справжнім художником.
Підготовка фарб:
Перед початком малювання необхідно ретельно підготувати фарби. Вся фішка полягає в тому, що фарби не вимагають жодного змішування для отримання потрібного відтінку та ефекту: все вже повністю готове та пронумероване, тому що про це заздалегідь подбав виробник! У наших наборах фарби ідеально підібрані за колірною гамою і представлені в потрібній кількості, щоб Ваш майбутній шедевр гарантовано був схожий на оригінал, а може навіть краще ;-) Все залежить тільки від Вас!
Відкриття флаконів:
Відкривайте флакони з фарбою акуратно, не застосовуючи сили – це може пошкодити флакон. Щоб запобігти висиханню фарби, відкривайте завжди ті фарби, які дійсно необхідні Вам в даний момент.
Малювання: Для зручності розмістіть такі предмети біля себе: зображення готової картини, фарби, пензлик, полотно з нанесеним контуром, контрольний лист, склянку з водою, шматочок тканини матер'яної та сірники для розмішування фарб. Краще вибрати місце із гарним освітленням. Обведіть великі поверхні спочатку тонким пензликом, а потім зафарбуйте поверхні більш товстим пензликом. Переконайтеся, що контурні лінії зафарбовані. Вважається нормальним, якщо фарба зафарбовує краще, ніж світла. Якщо контури або номери просвічуються, нанесіть фарбу кілька разів.
Як правильно тримати пензлик:
Тримайте пензлик, як ручку. Для стійкості покладіть руку на поверхню і повертайте картину так, щоб її розташування було зручним для Вас.
Порядок малювання: Немає єдиного підходу до порядку малювання картин. Є кілька технік малювання:
-Ви можете малювати картину методом "лінія за лінією", від верхнього краю картини до нижнього.
-Однак, ви можете досягти кращого результату, якщо малюватимете методом "від заднього плану до переднього", спочатку зафарбовуючи предмети на задньому плані, а потім на передньому. Наприклад, ви малюєте краєвид. У разі порядок малювання виглядає так: 1.небо, 2.хмари, 3.луг, 4. дерева, 5. листя, 6. квіти.
Іноді може виникати питання: розфарбовувати картину за номерами чи за кольорами? Емпіричним та досвідченим шляхом (Увага: такі висновки зроблені "практиками" і не є офіційними рекомендаціями виробника) деякими користувачами було визначено два варіанти:
1) У послідовності нумерації фарб у наборі:
Від збільшення загальної кількості областей та контурів, які треба розфарбувати одним кольором, до зменшення. Приклад: фарбою №1 у наборі потрібно розфарбувати 15 контурів, а фарбою №2 – десять контурів. Від більшої сумарної площі контурів, яких треба зафарбувати одним кольором, до меншої. Це можна оцінити візуально "на око".
2) У послідовності від світліших відтінків і кольорів до більш насичених і темних. Це пов'язано з тим, що при помилці у розмальовуванні, світлою фарбою зафарбувати темні сегменти набагато складніше, ніж темною фарбою світлі сегменти. Іншими словами, щоб білою фарбою зафарбувати темний сегмент потрібно більше шарів і навпаки: темною фарбою зафарбувати світлий сегмент можна на один шар, тобто. набагато простіше.
Для ідеального зображення готової картини зафарбуйте не зафарбовані місця і номери, що просвічуються. Як і в художніх галереях, дивитися на картину та оцінювати її необхідно з відстані 2-3 метрів.
Ефект малювання може бути посилений за рахунок нанесення різної товщини фарби. Для цього нанесіть фарбу, що залишилася, товстим шаром на елементи картини, які Ви б хотіли підкреслити. Це дозволить зрадити картині ефект рельєфності.
Лакування:
Акрилові фарби після висихання набувають легкого глянцю і гарного вигляду. Поверхню картини можна протирати вологою тканиною. Додатковий догляд не вимагається. При бажанні через тиждень після висихання картини можете покрити її поверхню спеціальним лаком для картин. Глянцевий лак посилить яскравість кольорів, а матовий лак прибере відблиски. Лак можна придбати у спеціальних магазинах для художників та майстрів.
Рамка:
Помістивши картину у гарну рамку, вона стане справжнім шедевром! Щоб зберегти ефект картини не потрібно розміщувати її під склом. Ви можете прикрасити картину звичайною рамкою, купивши її в магазинах самообслуговування або вишуканою рамкою, придбавши її в спеціалізованих магазинах або галереях. Картина відмінно виглядатиме і без рами, якщо додатково розфарбувати торцеві частини. Просто продовжіть малюнок "за кут" полотна, на торцеву частину підрамника і повісьте як є.
Секрети використання фарб:
Щоб малювати без проблем, необхідно дотримуватися правила використання фарб. Це дуже важливо!
Тому просимо Вас уважно прочитати нижченаведені правила та дотримуватися інструкцій з малювання.
Важливо: щойно баночки з фарбою відкриті, термін придатності фарби стає обмеженим!
Правило 1
Відкривайте баночки із фарбою безпосередньо перед початком малювання. Дуже складно упакувати швидковисихаючі фарби в такому маленькому обсязі (близько 3мл), таким чином, щоб вони могли зберігатися тривалий час. Як тільки вони були відчинені, фарба може висохнути. Тому художник-аматор має завершити картину якнайшвидше після відкриття баночок з фарбою.
Правило 2
За допомогою пензлика приберіть фарбу, що пристала, з кришки назад в баночку. Коробки в магазині або складі могли зберігатися у вертикальному положенні. Тому при відкритті баночки трохи фарби може бути на кришці.
Правило 3
Незважаючи на те, що контейнери для фарби щільно закриті і спеціально розроблені для збереження всіх властивостей фарби, фарба в них може трохи загуснути при зберіганні, наприклад, через перепади температури. Щоб "оживити" фарби і використовувати їх знову, просто додайте в них кілька крапель води і ретельно розмішайте. Фарби знов готові до використання!
Правило 4
Як тільки баночки з фарбою було відкрито, намагайтеся завершити картину без тривалих перерв. Після першого відкриття баночок з'являється ймовірність, що фарби можуть засохнути. Тому після відкриття баночок із фарбою намагайтеся їх використовувати максимум протягом 12 тижнів.
Правило 5
Якщо Ви хочете зробити перерву в роботі, щільно закрийте контейнери, попередньо видаливши сліди рідкої або вже підсохлої фарби з кришки, з країв кришки і ущільнювальних пазів кришки.
На рисунках А та В показаний принцип
На малюнку А контейнер є повітронепроникним, оскільки краї контейнера безперешкодно входять у чисті пази ущільнювача в кришці. Кришка герметично прилягає до країв баночки.
На малюнку неправильно закрита баночка. Видно, що залишки фарби не дають кришці закритися щільно. Отже, повітря, що проникає у контейнер, висушує фарбу. Тому ретельно очистіть кожну баночку перед тим, як її закрити. Видаліть залишки фарби з краю контейнера нігтем або ганчіркою, а круглі ущільнюючі пази - зубочисткою або великою голкою. Перед тим як закрити баночку переконайтеся, що її краї та кришка чисті.
Правило 6
Якщо ви плануєте зробити перерву в малюванні протягом декількох тижнів, щільно закрийте баночки з фарбою, як описано вище, потім загорніть їх у вологу тканину і покладіть у поліетиленовий пакет або пластикову коробку. Це допоможе захистити фарби від висихання. Однак це не може гарантувати, що вже відкриті фарби залишаться готовими до використання і збережуть свої властивості протягом багатьох місяців або років.
Правило 7
Після кожної перерви в малюванні в'язкість фарб потрібно трохи підкоригувати, щоб забезпечити відповідне нанесення. Адже фарби містять воду, яка швидко випаровується із відкритих контейнерів. Тому фарби трохи загусають. Але це легко виправити: додайте кілька крапель води та ретельно перемішайте.
Секрети догляду за пензликами
Щоб пензлик прослужив Вам довго і якісно необхідно виконувати наступні рекомендації. Художники іноді скаржаться на якість пензликів. Однак, у більшості випадків це через неправильний догляд за пензликом.
Найчастіші помилки:
1. Не залишайте пензлик у склянці з водою.
2. Ніколи не чистіть пензлик агресивними хімічними засобами.
3. Ніколи не використовуйте пензлик для розмішування фарби.
4. Не зчищайте засохлу фарбу нігтями.
Правильний догляд:
Пензлик складається з трьох частин: ручки, металевого кріплення та ворсистої частини.
1. Після малювання відразу витріть залишки фарби з пензлика.
2. Промийте пензлик у чистій теплій воді.
3. Акуратно намильте пензлик, а потім промийте його знову.
4. Витріть воду з пензлика обертовими рухами. Фарба повинна залишатися на кінці металевого кріплення.
5. За допомогою пальців надайте ворсистої частини пензлика первісну форму, утворюючи кінчик.
6. Покладіть пензлик і дайте йому висохнути самостійно. Не використовуйте обігрівач чи фен!
Найголовніше правило – не боятися! Розмальовуйте в задоволення-Все вийде! Вдалих Вам розмальовок та покупок!